La Storia di Gianni Schicchi
Hoe een hebzuchtige familie naast een erfenis grijpt.
Een voorstelling vol tragedie, komedie en romantiek.
Een muzikaal hoogtepunt in de Landcommanderij Alden Biesen.
Synopsis:
Gianni Schicchi is een parel van de Italiaanse componist Giacomo Puccini.
Buoso Donati laat na zijn overlijden zijn ganse vermogen na aan een kloosterorde, zeer tegen de zin van de ganse familie.
Aangezien zijn overlijden nog niet werd bekendgemaakt, neemt buurman Gianni Schicchi zijn plaats in en dicteert een ander testament aan de notaris.
Hij heeft de touwtjes in handen en misleidt de erfgenamen...
Zomeropera breidt deze opera uit met een muzikale prelude: terwijl het bonte operagezelschap zich klaarmaakt voor de uitvoering, maak jij kennis met de personages en hun rol in deze familiesaga.
De familie is immers groot, maar liefst 13 solisten van internationale faam staan op het podium, zij worden begeleid door het Zomeropera orkest.
La storia di Gianni Schicchi is een nieuwe Zomeropera productie in een regie van Damon Nestor Ploumis en onder de muzikale leiding van Federico Santi.
Er is een dubbele bezetting voor de rollen van Lauretta en Rinuccio.
Voorstellingen met Emma Posman en Adrian Autard op 26 en 28 mei en 1-3-6-8-10-14-16-18-21-23 juni.
Voorstellingen met Fiammetta Tofoni en Aaron J. Mc Innis op 27 en 31 mei en 2-4-7-9-11-15-17-20 en 22 juni.
Damon Nestor Ploumis, Emilio Marcucci en Kyle Bejnerowicz wisselen tijdens 5 voorstellingen hun rollen, nl op 28 mei, 6-9-18 en 21 juni.
Op die data vertolkt Emilio de rol van Gianni Schicchi, Kyle deze van Betto di Signa en Damon de dubbelrollen Spinellocio en Ser Amantio.
Er is eveneens een dubbele bezetting voor de rol van Gherardino.
Sophie Collin zingt deze rol op 26-28-31 mei en op 2-3-4-7-9-11-14-16-18-20-21-23 juni en Maria Kazaka op 27 mei en 1-6-8-10-15-17 en 22 juni.